Favqulodda vaziyatlar sodir bo'lganda bajarilishi lozim bo'lgan ishlar doirasida o'tkazilgan maxsus-taktik o‘quv mashg'uloti
“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisining 2022-yil 24-yanvar kunidagi 56– N sonli “Aholini va hududlarni favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish bo‘yicha 2021-yilda bajarilgan tadbirlar yakuni va 2022-yildagi vazifalar to‘g‘risida”gi buyrug‘iga asosan “Qarshi MTU” UK Qashqadaryo temir yo‘l ta'mirlash korxonasi hududida joriy yilning 30-iyun kuni Qashqadaryo temir yo'l ta'mirlash korxonasi faoliyatini hamda kuch va vositalarining shayligini takomillashtirish, ishchi xodimlarni yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilishga o‘rgatish, shuningdek fuqaro muhofazasi masalalari bo‘yicha tayyorgarligini oshirish bo‘yicha, “Tabiiy va texnogen xususiyatli favqulodda vaziyatlar sodir bo‘lganda rahbar xodimlar va FM tuzilmalari shaxsiy tarkibining xizmatlari bilan hamkorlikdagi harakatlari” mavzusidagi maxsus-taktik o‘quv mashg'uloti o'tkazildi.

Special-tactical training conducted within the scope of work to be performed in the event of an emergency
According to the order No. 56-N dated January 24, 2022 "On the completion of activities carried out in 2021 and tasks for 2022 to protect the population and territories from emergency situations" of the Chairman of the Board of JSC "Uzbekistan Railways", on June 30, 2022 in the territory of Kashkadarya railway repair enterprise of UE "Karshi RRJ", to improve the activity of the Kashkadarya railway repair enterprise and the readiness of its forces and means, training employees to act correctly in emergency situations that may arise, as well as on improving the readiness of civil protection issues, a special-tactical training session was held on the topic "Cooperative actions of management staff and personnel of CP (civil protection) structures in the event of natural and man-made emergency situations".