Favqulodda vaziyatlar sodir bo'lganda bajarilishi lozim bo'lgan ishlar doirasida o'tkazilgan maxsus-taktik o‘quv mashg'uloti
“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisining 2022-yil 24-yanvar kunidagi 56– N sonli “Aholini va hududlarni favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish bo‘yicha 2021-yilda bajarilgan tadbirlar yakuni va 2022-yildagi vazifalar to‘g‘risida”gi buyrug‘iga asosan “Qarshi MTU” UK Qashqadaryo temir yo‘l ta'mirlash korxonasi hududida joriy yilning 30-iyun kuni Qashqadaryo temir yo'l ta'mirlash korxonasi faoliyatini hamda kuch va vositalarining shayligini takomillashtirish, ishchi xodimlarni yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilishga o‘rgatish, shuningdek fuqaro muhofazasi masalalari bo‘yicha tayyorgarligini oshirish bo‘yicha, “Tabiiy va texnogen xususiyatli favqulodda vaziyatlar sodir bo‘lganda rahbar xodimlar va FM tuzilmalari shaxsiy tarkibining xizmatlari bilan hamkorlikdagi harakatlari” mavzusidagi maxsus-taktik o‘quv mashg'uloti o'tkazildi.

Специально-тактическая подготовка, проводимая в рамках работы, которая должна выполняться в случае чрезвычайной ситуации
Согласно приказу Председателя Правления АО «Узбекистон темир йуллари» от 24 января 2022 года № 56-Н «О завершении мероприятий, проведенных в 2021 году, и задач на 2022 год по защите населения и территорий от чрезвычайных ситуаций» , 30 июня 2022 года на территории Кашкадарьинского железнодорожного ремонтного предприятия УП «Каршинский РЖУ», по совершенствованию деятельности Кашкадарьинского железнодорожного ремонтного предприятия и готовности его сил и средств, обучению работников правильно действовать в аварийных ситуациях, которые могут возникновения, а также по вопросам повышения готовности гражданской защиты проведено специально-тактическое занятие на тему «Совместные действия руководящего состава и личного состава структур Гражданской Защиты при возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера».