2022-yil 9-mart kuni "Qarshi mintaqaviy temir yo‘l uzeli" UK rahbariyati, sohalar bo‘yicha tegishli mutaxassislar, uzel bo‘yicha temir yo‘l nazorat tashkilotlari hodimlaridan iborat komissiya tomonidan "Qarshi mintaqaviy temir yo‘l uzeli" UK ga qarashli Qashqadaryo stansiyasida Bahorgi ko‘rik bo‘lib o‘tdi.
Komissiya a’zolari Qashqadaryo stansiyasidagi sohalar bo‘yicha infratuzilma, shuningdek, ishchilarga yaratilayotgan shart sharoitlar o‘rganildi hamda aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish to‘grisida tegishli ko‘rsatmalar berildi.

9 марта 2022 года на станции Кашкадарья, принадлежащей УП "Каршинский региональный железнодорожный узел", был проведен весенний осмотр комиссией состоящей из руководства соответствующих специалистов по отраслям, работников организаций железнодорожного контроля УП "Каршинский региональный железнодорожный узел".
Члены комиссии изучили инфраструктуру по отраслям на железнодорожной станции Кашкадарья, а также условия, созданные для работников, и дали соответствующие указания по устранению выявленных недостатков.