"Ilg'or tajriba maktabi" mavzusida seminar-trening
2022-yil 7-iyun kuni "Qarshi mintaqaviy temir yo'l uzeli" UK Qarshi elektr ta'minoti korxonasiga qarashli Qashqadaryo kontakt tarmog'i (ECHK-28) da "Ilg'or tajriba maktabi" mavzusida seminar-trening bo'lib o'tdi. Seminar-treningda "O'zbekiston temir yo'llari" AJ Mehnat muhofazasi, texnika va sanoat xavfsizligi boshqarmasi boshlig'i o'rinbosari M.Tolipov, "Qarshi mintaqaviy temir yo'l uzeli" UK rahbariyati, tegishli soha mutaxassislari ishtirok etdilar.
Seminar-treningda ishtirokchilar yuqorida turib ish bajarishda xavfsizlik choralari va ishlarni to'g'ri tashkillashtirish, Elektr ta'minoti xo'jaligida ishlab chiqarish bilan sodir bo'lgan baxtsiz hodisalar videolavhalari bilan tanishtirildilar. Shuningdek seminar-trening so'ngida ko'rgazmaviy amaliy mashg'ulot o'tkazildi.

Seminar-training on "Advanced experience school"
On June 7, 2022, a seminar-training on "Advanced experience school" was held at the Kashkadarya Contact Network (ECHK-28) of the Karshi Electricity Supply Enterprise of the UE "Karshi Regional Railway Junction". On the seminar-training, M. Tolipov - the deputy Head of the Department of Labor Protection, technical and industrial safety of JSC "Uzbekistan Rilways", the management of UE "Karshi Regional Railway Junction" and relevant field specialists participated.
During the seminar-training, the participants were acquainted with safety measures and organizing work properly, videos of accidents related to producing at the Electricity supply enterprise. Moreover at the end of the seminar-training, a practical occupation was held.