"Ilg'or tajriba maktabi" mavzusida seminar-trening
2022-yil 7-iyun kuni "Qarshi mintaqaviy temir yo'l uzeli" UK Qarshi elektr ta'minoti korxonasiga qarashli Qashqadaryo kontakt tarmog'i (ECHK-28) da "Ilg'or tajriba maktabi" mavzusida seminar-trening bo'lib o'tdi. Seminar-treningda "O'zbekiston temir yo'llari" AJ Mehnat muhofazasi, texnika va sanoat xavfsizligi boshqarmasi boshlig'i o'rinbosari M.Tolipov, "Qarshi mintaqaviy temir yo'l uzeli" UK rahbariyati, tegishli soha mutaxassislari ishtirok etdilar.
Seminar-treningda ishtirokchilar yuqorida turib ish bajarishda xavfsizlik choralari va ishlarni to'g'ri tashkillashtirish, Elektr ta'minoti xo'jaligida ishlab chiqarish bilan sodir bo'lgan baxtsiz hodisalar videolavhalari bilan tanishtirildilar. Shuningdek seminar-trening so'ngida ko'rgazmaviy amaliy mashg'ulot o'tkazildi.

Семинар-тренинг на тему "Школа передового опыта"
7 июня 2022 года на Кашкадарьинской контактной сети (ЭЧК-28) Каршинского электросетевого предприятия УП «Каршинский региональный железнодорожный узел» прошел семинар-тренинг «Школа передового опыта». На семинаре-тренинге приняли участие Толипов М. – заместитель начальника отдела охраны труда, технической и промышленной безопасности АО «Узбекистон темир йуллари», руководство УП «Каршинский региональный железнодорожный узел» и профильные специалисты.
В ходе семинара-тренинга участников ознакомили с техникой безопасности и правильной организацией работы, видеоматериалами о несчастных случаях, связанных с производством на предприятии электроснабжения. Также в конце семинара-тренинга было проведено практическое занятие.