Qarshi stansiyasi, Qarshi-4301-sonli tiklash poyezdi, Qarshi qurilish va ta’mirlash korxonasida navbatdagi nazorat ko'rigi o'tkazildi.
2022-yil 17-avgust kuni “Qarshi mintaqaviy temir yo‘l” UK rahbariyati, sohalar bo'yicha tegishli mutaxassislardan iborat komissiya tomonidan “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisi X.N.Xasilov tomonidan harakat xavfsizligini taʼminlash hamda berilgan topshiriqlarning ijrosini taʼminlash maqsadida Qarshi stansiyasi, Qarshi-4301-sonli tiklash poyezdi, Qarshi qurilish va ta’mirlash korxonasida amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
Ushbu ko'rikda stansiya va korxonalarda sohalar bo'yicha infratuzilma, xo'jalik, ish jarayonlari, shuningdek, ishchilarga yaratilayotgan shart sharoitlar o'rganildi hamda aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish to'grisida uzel boshlig'i tomonidan tegishli ko'rsatmalar berildi.

Очередная проверка была проведена на станции Карши, восстановительном поезде Карши-4301, Каршинском ремонтно-строительном предприятии.
17 августа 2022 года в целях обеспечения безопасности движения и обеспечения выполнения поставленных задач Х.Н. Хасилов - Председатель Правления АО «Узбекистон темир йуллари», дела по обеспечению безопасности движения на станции Карши, восстановительном поезде Карши-4301, Каршинском ремонтно-строительном предприятии были проверены комиссией в составе руководства УП «Каршинская региональная железнодорожная узла», соответствующие специалисты в данной области и работники железнодорожных контрольных организаций узла.