Qarshi elektr ta'minot korxonasi, Qarshi temir yo'l ta'mirlash korxonasi hamda Qashqadaryo temir yo'l ta'mirlash korxonalarida navbatdagi nazorat ko'rigi o'tkazildi.
2022-yil 18-avgust kuni “Qarshi mintaqaviy temir yo‘l” UK rahbariyati, sohalar bo'yicha tegishli mutaxassislar, uzel bo'yicha temir yo'l nazorat tashkilotlari hodimlaridan iborat komissiya tomonidan “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisi X.N.Xasilov tomonidan harakat xavfsizligini taʼminlash hamda berilgan topshiriqlarning ijrosini taʼminlash maqsadida Qarshi elektr ta'minot korxonasi, Qarshi temir yo'l ta'mirlash korxonasi hamda Qashqadaryo temir yo'l ta'mirlash korxonalarida amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
Ushbu ko'rikda korxonalarda sohalar bo'yicha infratuzilma, xo'jalik, ish jarayonlari, shuningdek, ishchilarga yaratilayotgan shart sharoitlar o'rganildi hamda aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish to'grisida uzel boshlig'i tomonidan tegishli ko'rsatmalar berildi.

Next inspection was conducted at the Karshi Electricity Supply Enterprise, the Karshi Railway Repair Enterprise and the Kashkadarya Railway Repair Enterprise.
On August 18, 2022, in order to ensure traffic safety and to ensure the implementation of assigned tasks by Kh.N. Khasilov - the Chairman of the Board of JSC "Uzbekistan Temir Yullari", the deeds which being ensured traffic safety at the Karshi Electricity Supply Enterprise, the Karshi Railway Repair Enterprise and the Kashkadarya Railway Repair Enterprise were inspected by the commission consisting of the management of the UE "Karshi Regional Railway Junction", relevant experts in the fields, and employees of the railway control organizations of the junction.
During this inspection, the infrastructure by fields, economy, work processes, as well as the conditions which have been creating for workers were evaluated in the enterprises, and appropriate instructions were given by the head of the junction to eliminate the deficiencies identified at the enterprises.