Qarshi elektr ta'minot korxonasi, Qarshi temir yo'l ta'mirlash korxonasi hamda Qashqadaryo temir yo'l ta'mirlash korxonalarida navbatdagi nazorat ko'rigi o'tkazildi.
2022-yil 18-avgust kuni “Qarshi mintaqaviy temir yo‘l” UK rahbariyati, sohalar bo'yicha tegishli mutaxassislar, uzel bo'yicha temir yo'l nazorat tashkilotlari hodimlaridan iborat komissiya tomonidan “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisi X.N.Xasilov tomonidan harakat xavfsizligini taʼminlash hamda berilgan topshiriqlarning ijrosini taʼminlash maqsadida Qarshi elektr ta'minot korxonasi, Qarshi temir yo'l ta'mirlash korxonasi hamda Qashqadaryo temir yo'l ta'mirlash korxonalarida amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
Ushbu ko'rikda korxonalarda sohalar bo'yicha infratuzilma, xo'jalik, ish jarayonlari, shuningdek, ishchilarga yaratilayotgan shart sharoitlar o'rganildi hamda aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish to'grisida uzel boshlig'i tomonidan tegishli ko'rsatmalar berildi.

Очередная проверка была проведена на Каршинском электроснабжающем предприятии, Каршинском железнодорожном ремонтном предприятии и Кашкадарьинском железнодорожном ремонтном предприятии.
18 августа 2022 года в целях обеспечения безопасности движения и обеспечения выполнения поставленных задач Х.Н. Хасилов - Председатель Правления АО «Узбекистон темир йуллари», дела по обеспечению безопасности движения на Каршинском электроснабжающем предприятии, Каршинском железнодорожном ремонтном предприятии и Кашкадарьинском железнодорожном ремонтном предприятии были проверены комиссией в составе руководства УП «Каршинская региональная железнодорожная узла», соответствующие специалисты в данной области и работники железнодорожных контрольных организаций узла.