“Tabiiy tusdagi favqulodda vaziyat, zilzila va uning oqibatlari” ga oid seminar-o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 30-maydagi “O‘zbekiston Respublikasining seysmik xavfsizligini ta’minlash tizimini yanada takomillashtirish chora – tadbirlari to‘g‘risida”gi PF – 144 - sonli farmoni hamda “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisi v.b. X.N. Xasilovning 2022-yil 24-iyun kunidagi 613–N sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash va ishchi – xodimlarni favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilishga tayyorlash maqsadida, “Qarshi MTU” unitar korxonasi majlislar zalida joriy yilning 24 - avgust kuni “Tabiiy tusdagi favqulodda vaziyat, zilzila va uning oqibatlari” ga oid seminar-o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi.

Проведен семинар-тренинг на тему «Чрезвычайная ситуация природного характера, землетрясение и его последствия».
В целях обеспечения реализации постановления Президента Республики Узбекистан от 30 мая 2022 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы сейсмической безопасности Республики Узбекистан» № ПФ-144 и выполнения приказа и.о Председателя Правления АО «Узбекистон темир йуллари» - Х.Н. Хасилова № 613-Н от 24 июня 2022 года, а также в целях подготовки работников к правильным действиям в чрезвычайных ситуациях, 24 августа текущего года в актовом зале УП «Каршинский региональный железнодорожный узел» был проведен семинар-тренинг на тему «Чрезвычайная ситуация природного характера, землетрясение и его последствия».