2022-yil 14-sentabr kuni "Qarshi mintaqaviy temir yo'l uzeli" UKga qarashli Qarshi lokomotiv deposida, uzel rahbariyati hamda depo ishchi-xodimlari ishtirokida “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruv raisi X.N.Xasilov tomonidan berilgan topshiriqlarning ijrosini taʼminlash hamda harakat xavfsizligini taʼminlash maqsadida kengaytirilgan yig'ilish bo'lib o'tdi. Yig'ilishda Lokomotivlar ekspluatatsiyasi, texnik xizmat ko'rsatish, shuningdek, ishchi-xodimlarni qiynab kelayotgan muammolari ko'tarilib, ularning bartaraf etish bo'yicha chora-tadbirlar ishlab chiqilib, mas'ul rahbarlarga topshiriqlar berildi.
Shuningdek, Uzel rahbariyati tomonidan Qarshi Lokomotiv deposidagi g’ildirak juftliklarini yo’nish dastgohi o’rnatilishi va sexning qurilish jarayoni bilan tanishildi. Bundan tashqari Qarshi lokomotiv deposida teplovoz hamda elektrovozlarni ta’mirlash sexlari holati birma-bir koʻzdan kechirildi hamda aniqlangan kamchiliklarni bartaraf qilish bo'yicha uzel boshlig'i tomonidan tegishli ko'rsatmalar berildi.

Day of traffic safety at the Karshi locomotive depot.
On September 14, 2022, at the Karshi Locomotive depot belonging to the UE "Karshi Regional Railway Junction", in order to ensure the implementation of the assignments given by the chairman of the board of JSC "Uzbekistan Railways" H.N. Khasilov and to ensure traffic safety, an extended meeting with the participation of the management of the junction and the depot workers was held. At the meeting, the problems of locomotive operation, technical service, as well as the problems of workers were raised, measures were developed to eliminate them, and assignments were given to the responsible leaders.
In addition, the management of junction was introduced to the installation of the wheel carving machine at the Karshi Lokomotiv depot and the construction process of the workshop. Moreover, it is inspected the condition of locomotive and electric locomotive repair shops in the Karshi locomotive depot one by one and appropriate instructions were given by the head of the junction to eliminate the identified deficiencies.